A közelgő karácsony miatt adventi hangulattal és “forró itallal” vártuk a résztvevőket online álláskeresésről szóló ingyenes workshopunkon, amit másodszorra tartottunk meg.
A képzés elején bemutattuk a programot, majd bemutatkoztunk mi magunk, trénerek is.
Eseményünk az Incorpora hálózat tagjaként, a Diverzitás Alapítvány szervezésében jött létre. Az Incorpora program hat civil szervezet összekapcsolódásával segíti a sérülékeny munkavállalókat a munkaerőpiacon való elhelyezkedésben, illetve a munkaadókat, hogy megtalálják a jelölt munkavállalókat.
Kik tartoznak ide? Kiket nevezünk sérülékeny munkavállalónak?
- A pályakezdőket
- A nőket
- A 45 évnél idősebbeket
- A megváltozott munkaképességűeket
- Alacsony iskolai végzettségűeket
A trénerekről:
Somogyi Eszter: “jelenleg a SZIE Emberi erőforrás tanácsadó mesterképzésre járok. Dolgoztam nemzetközi környezetben, multinacionális cégeknél, és a bankszektorban is. Sok helyen megfordultam, többfajta tapasztalatot is szereztem, álláskeresőként is. Ezeket adom tovább a frissen szerzett tudással megfűszerezve.
Mivel anyaként most is tapasztalom, hogy milyen lehetőségeim vannak illetve hogyan változtak meg a lehetőségeim a munkaerőpiacon, ezért megértő hallgatóság vagyok, hiszen fontos szempont, hogy lélekben hogyan lehet az álláskeresési időszakban talpon maradni.”
Fülöp Hajnalka: “ jelenleg munkavállalási tanácsadóként dolgozom a Diverzitás Alapítványnál, az Incorpora programja keretében. Nekem öt gyermek édesanyjaként az elmúlt évtizedekben többször kellett pályát módosítanom, újra és újra állást kerestem és találtam is. Mindehhez elsősorban az új digitális kompetenciákra, a digitális világ ismeretére volt és van szükségem. Hiszek benne, hogy a közösségi kapcsolódás, az online világban való jártasság és a szakmai tudás együtt lehetővé teszi sokaknak az igényeik szerinti munkavégzés elérését. Ebben segítünk.”
A mintegy 18 résztvevő ezt követően bemutatkozott, majd elmondta, hogy álláskeresési szempontból hol tart, illetve mit vár a tréningtől.
Nagyon tanulságos, inspiráló és egyben szívmelengető, de drámai része volt ez a workshopnak, mivel több résztvevő is beszámolt személyes emberi veszteségeiről idén, illetve egyéb nagy kihívásokról.
Egy támogató, elfogadó, megtartó légkörű beszélgetést vezettünk végig, és megint bebizonyosodott, hogy mennyit tudunk tanulni egymástól.
Az oktatás első elemeként megismerkedtünk a digitális intelligencia modelljével.
Majd erre hoztunk példát a mindennapi életünkből, pl. Hogy mennyire számít, hogy mikor mit osztunk meg magunkról a közösségi médiában ? (Digitális lábnyom)
Ezt követően az álláskeresés online eszközeiről, az önéletrajz írást segítő programokról, ezek apró trükkjeiről, bevált megoldásokról tudhattunk meg részleteket Esztertől, majd bemutatta a következő online álláskereső oldalakat, a teljesség igénye nélkül.
Állások a közszférában:
Kozigallas.gov.hu
Virtuális munkaerőpiaci Portál:
Vmp.munka.hu
Kereskedelmi állásportálok:
Profession.hu
Cvonline.hu
Jobline.hu
Jobinfo.hu
Ezt követően a digitális lábnyom témakörét néztük át.
A közösségi média oldalak használata mára nagyon elterjedt, és sokan használják magánéletük bemutatására is. Az álláskereső napi 24 órában munkát keres, tehát a Facebook-profiljának is az ő szakmaiságát érdemes sugalmaznia.
Mire ügyeljünk?
A saját profilunkat nézzük át, mert lehet, hogy a cégek felvételért felelős munkatársai meg fogják nézni ezeket:
- LinkedIN-profil
- Facebook- profil, bekövetett oldalak, csoporttagságok, ismerősök
- Instagram (bekövetett hashtagek)
- Google keresés (inkognitó ablakban keressünk rá a saját nevünkre)
A legismertebb közösségi média oldalak: Facebook, Instagram után a LinkedIn nevű, szakmai ismeretségeket segítő oldal bemutatása a következő workshop témája lesz.
A visszajelzések szerint a vállalkozóvá válástól a bérigények megfogalmazásáig sok témában érintettük az álláskeresés témáját. A résztvevők gondolatait egy szófelhőben rögzítettük.
Legközelebb 2021-ban, január 14-én, csütörtök 9-12 óráig várjuk a résztvevőket egy új évtervező, célkitűző, állástaláló workshopra!
Figyeljétek honlapunkat, Facebook és Instagram oldalunkat, a friss jelentkezési linket ott fogjuk kommunikálni.
Ez a workshop is ingyenes lesz és online rendezzük meg.
A Diverzitás Alapítvány az Incorpora program tagjaként személyes tanácsadással, a munkaadók igényeinek pontos felmérésével, az igények befogadásával, az álláskereséssel és képzések szervezésével is segíti a célokat.
Valamennyi szolgáltatásunk ingyenes és az is marad.
Itt lehet belépni a programba, kérjük jelölje be a Diverzitás Alapítványt, köszönjük.
Ügyfeleinknek addig is sok boldogságot, békés nyugalmat kívánunk!
A Diverzitás Alapítvány csapata nevében:
Fülöp Hajnalka és Somogyi Eszter