A lelki egyensúlyozás és a munkahely keresés hatékony megoldásai voltak a fő témái annak a workshopnak, ami immár hagyományosan, a hónap első hetében várta a résztvevőket.
A 2021.04.08- án a Zoom- online felületen megrendezett képzés a Diverzitás Alapítvány szervezésében, az Incorpora Hálózat keretei között jött létre.
- Milyen erőforrásokat tudunk használni az álláskeresés során?
- Hogyan ismerjük meg ezeket?
- Ki tud segíteni nekünk ebben?
- Hogyan tudjuk magunkat segíteni?
- Milyen online eszközök tudnak előbbre juttatni minket e téren?
A cikkből megnyugtató válaszokat kaphat a fenti kérdésekre az olvasó. A válaszokat saját maga, a vezetett gondolatok és kérdőívek által fogja megkapni.
Aki pedig szeretne velünk tartani és személyesen is kapcsolódni hozzánk, vegye fel velünk a kapcsolatot a https://diverzitasalapitvany.hu/incorpora/ oldalon keresztül. A szolgáltatásaink ingyenesek és bárki számára elérhetők.
A tréning 19 résztvevővel indult. Pályakezdő fiatal, pályaváltó, vállalkozóból álláskeresővé vált szakember, kisgyermekes édesanya és családi vállalkozás tulajdonosa is volt a résztvevők között, és egy munkaadó kiválasztásért felelős menedzsere is megtisztelt minket a részvételével.
A szervezők bemutatkozása után a jelentkezők nagy száma miatt nem kértünk fel mindenkit online bemutatkozásra, hanem a chatben illetve a Mentiméter alkalmazással kértünk néhány információt illetve helyzetjelentést róluk.
A tréning kereteit megbeszélve kezdődött az érdemi munka.
Második lépésként olyan kérdést vizsgáltunk, ami állásinterjúkon is gyakran elhangzik, de a hétköznapokban sokszor fejtörést okoz.
A résztvevőket megkértük, hogy saját erősségeik és “gyengeségeik” (fejlesztendő területeik) közül néhányról gondolják végig, mit tennének azok kibontakoztatása, vagy fejlesztése érdekében.
A Zoom -programban “Szobák”, vagyis ún. break-out room-ok keretében párokban beszélték meg, amire jutottak. A közös „térbe” visszatérve a páros beszélgetésről visszajelzéseket kértünk, ami nagyon pozitív és derűs volt.
A következőkben a résztvevők egyéni munkában értékelhették magukat álláskeresőként, néhány mutató alapján, a Diverzitás szakemberei által kifejlesztett, ingyenesen letölthető Álláskeresési index segítségével. Ez is sokaknak segített abban, hogy saját élethelyzetére jobban lássanak és a fogalmakkal is jobban tisztában legyenek, valamint a továbblépési úttal.
Ön tudja, milyen állást szeretne választani? Készen áll egy új pályán elindulni? Értékelje a kérdőíven 1-5-ig a kérdéshez való közelségét, és ha érdekli a kielemzés, keresse a Diverzitás Alapítvány Incorpora mentorait!
Az egyéni munkát követően közösen arra kerestük a választ, mi a valódi siker, és ebben milyen szerepet játszik ebben a mentális egészség. Továbbá, hogy mit tehetünk, hogy a mentális egészségünket megőrizzük? Itt a résztvevők is aktívan bekapcsolódtak, és egy remek ötlet megosztás és jó gyakorlat bemutatás kerekedett.
A szünet után az online álláskeresésről részleteiben esett szó. Ránéztünk a különböző álláskereső portálokra (különös figyelemmel a profession.hu és a LinkedIn felületén), a közösségi média állásokkal kapcsolatos lehetőségeire, pl. arra, hogyan segít a Facebook számunkra testreszabott álláshirdetések elérésével.
Kitértünk az online (offline) önéletrajz írás és frissítés jelentőségére, az ún.’digitális lábnyomunkra’ és a direkt önéletrajz küldés ill. személyes ajánlás esélyeire.
Később szó került arról, hogyan ne vesszünk el a jelentkezéseink tengerében, milyen technikákkal menedzseljük a kereséseket. Az (online) állásinterjún a megjelenés ugyanolyan lényeges, mint az önéletrajzunk kinézete. Szó volt az online környezetről, őszinteségről és a konrétumok fontosságáról. Rövid visszajelző körrel zártuk a tréninget, és újra a Mentiméterben kértünk három szóval visszajelzést.
Meghívó: ingyenes álláskereső workshop 2021. május 6.
Ha Ön vagy ismerőse szívesen részt venne a következő díjmentes online álláskereső workshopunkon, akkor 2021.május 6-án szeretettel várjuk, csütörtökön 9-12-ig!
A részleteket és az esemény linkjét hamarosan közzétesszük: ha szeretne időben értesülni az információkról, kövesse be a Diverzitás Alapítvány Facebook oldalát, LinkedIn profilját, Instagram-fiókunkat!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy mindig tájékoztatni tudjuk a legfrissebb lehetőségekről!
Tetszett a cikk? Kérdése van? Véleményt mondana?
Várjuk visszajelzéseit a fenti felületeken, a kommentszekciókban, vagy a nekünk küldött levélben: fulop.hajnalka@diverzitasalapitvany.hu
A cikket írta Lukácsy Dorottya és Fülöp Hajnalka, a workshop trénerei
Szerkesztette: Kovács Réka, a Diverzitás Alapítvány kommunikációs munkatársa