Hortus Medicus
Célunk a kertterápia elterjesztése Magyarországon és Romániában.
Célunk a kertterápia elterjesztése Európában.
A Hortus Medicus Erasmus+ projekt konzorciumi partnereinek célja a terápiás kertművelés megismertetése és elterjesztése hazánkban és Romániában, valamint népszerűsítése Európa-szerte, ezért a projekt erdélyi, olasz, osztrák és magyar résztvevői egy közös képzési tematika, e-learning tartalom és kézikönyv létrehozásán dolgoznak együtt a terápiás kertművelés témakörében. 2024 áprilisától szeptemberig tartó próbaképzéseket szervezünk a terápiás kertművelés témakörében Erdélyben és Magyarországon, amelyen ingyenesen vehetnek részt az érdeklődők. A képzési tematika célja, hogy a résztvevők a terápiás kertművelést, mint a szakmájukat támogató eszközt ismerjék meg, és segítségével a gondjukra bízott személyeket terápiás kertművelés foglalkozásokba vonják be.
Kiknek ajánljuk a képzést?
Olyan egészségügyi, szociális és pedagógiai szakemberek (pl. ápoló, szociális munkás, ergoterapeuta, pszichológus, gyógypedagógus stb.) jelentkezését várjuk, akik sérülékeny
célcsoportokkal dolgoznak, és a tanultakat a mindennapi munkájuk során tudják majd hasznosítani. Emellett várjuk olyan gazdálkodók/mezőgazdasági szakemberek
jelentkezését is, akik szeretnék tevékenységüket terápiás kertműveléssel kiegészíteni.
Részletek a magyarországi próbaképzésről:
A képzés időtartama és képzési napjai:
128 óra (melyből 40 óra e-learning), 2024. április 19. -2024. szeptember 27., pénteki és szombati napokon, 9.00-16.30 között.
Oktatók: a MATE és az ELTE BGGYK oktatói és a Diverzitás Alapítvány szakmai munkatársai.
Felnőttképző intézmény a MATE. Felnőttképzési engedélyszám: E-000293/2014 • Nyilvántartási szám: B/2020/003047
Általános képzői adatkezelési tájékoztató
Általános képzői adatszolgáltatási tájékoztató PDF
A képzési napok és a tematika ITT tekinthetők meg.
Jelentkezés ITT
A kitöltéssel a jelentkező vállalja, hogy részt vesz a képzési napok mindegyikén.
Jelentkezési határidő: március 28. 20.00. Visszajelzést legkésőbb április 5-ig adunk.
A jelentkezések elbírálása a jelentkező szakmai hátterének és motivációjának figyelembevételével történik. A résztvevők száma maximum 15 fő.
További részletek, érdeklődés: csibi.julia@diverzitasalapitvany.hu
A projektről
Küldetésünk egy átfogó, 120 órás kertészeti terápiás képzés létrehozása.
Segítünk a fizikai és mentális egészségi problémákból eredő akadályok leküzdésében.
A projekt célja
A Hortus Medicus projekt célja egy átfogó, 120 órás kertészeti terápiás képzési program kidolgozása, amely oktatási anyagokat és online tanulási tartalmakat is tartalmaz. A képzési program tantervet és kézikönyvet tartalmaz. Mindkét oktatási segédanyag egyesíti a kertészeti terápia területén meglévő és a mi új filozófiáinkat és gyakorlatainkat.
Olyan innovatív képzést kívánunk létrehozni, amely a hagyományos módon, a kontaktoktatásban, valamint a kevert tanulás formájában, az elméleti részek e-learningben történő elsajátításával is megvalósítható.
Kinek ajánljuk?
A képzés az egészségügyi és szociális szakemberek számára biztosítja azokat az ismereteket, amelyekkel bevezethetik és alkalmazhatják a kertészeti terápiát mindennapi gyakorlatukban, növelve ezzel az ügyfelekkel végzett munkájuk hatékonyságát.
A gazdálkodók és a mezőgazdasági szakemberek a kertészeti terápiát új funkcióként hozzáadhatják multifunkcionális gazdaságaikhoz.
Hosszú távon projektünk célja, hogy segítse a fizikai és mentális egészségi problémák okozta akadályok elhárítását, és elősegítse a mentális és fizikai egészségi problémákkal küzdő hátrányos helyzetű emberek befogadását.
Képzési elemek
E-learning tartalom
Dedikált 40 órás tanulási program videókkal, előadásokkal, hangfájlokkal és mindenre kiterjedő olvasmányokkal. Digitális tartalom az összes képzési modul alapvető elméleti részeivel.
Kézikönyv
Szakmai alapot nyújt a kertészeti terápia gyakorlati megvalósításához. A kézikönyvet az angol és a magyar mellett olasz nyelvre is lefordítják.
Új tanterv
120 órás kertészeti terápiás tanulási program, amely a pszichiátriai betegekkel és fizikai rehabilitációs programokkal foglalkozó egészségügyi és szociális szakembereknek szól.